Forum « Staromieście Rzeszów » Strona Główna « Staromieście Rzeszów »
Forum Mieszkańców Osiedla Staromieś›cie w Rzeszowie

FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Już niedługo przeglądy mieszkan po 2-gim roku użytkowania

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum « Staromieście Rzeszów » Strona Główna -> Staromieście Ogrody - Nasze Osiedle
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
GCT

PostWysłany: Nie Sty 26, 2014 3:30 am    Temat postu: Już niedługo przeglądy mieszkan po 2-gim roku użytkowania Odpowiedz z cytatem

Pewnie większość zauważyła ze na klatkach pojawiła się informacja na temat przeglądów mieszkań przeprowadzanych po 2 gim roku użytkowania.
W dniu 30.01.2014 po godz 15,30 w bloku nr 1 oraz w dniu 31.01.2014 po godz 15,30 w bloku nr 3. Warto przygotować sobie listę rzeczy które są do poprawy i zgłosić podczas tej wizyty .
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Sylwia

PostWysłany: Pon Sie 26, 2019 6:06 am    Temat postu: Może Cię zaciekawi... Odpowiedz z cytatem

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
Łukasz
Moderator

PostWysłany: Wto Sty 28, 2014 10:35 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jakieś nowe usterki pojawiły się u Was, na które warto byłoby zwrócić uwagę u siebie?

Ja jak na razie widzę pęknięcie w dużym pokoju koło ona, w sumie to chyba jedyne pęknięcie u mnie.. Ale jeszcze będę szukał. Tak samo pęknięcia w garażu, powinni to zalać, inaczej tego chyba się nie naprawia.

Ostatnio też słyszałem z wentylacji w kuchni jakieś uderzenia klapy.. wcześniej nie zwróciłem na to uwagi. Tyle tylko, że tutaj już nic się raczej nie da zrobić.

A innych usterek nie widzę...
Powrót do góry
gypsy_king

PostWysłany: Wto Sty 28, 2014 11:18 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jeśli chodzi o stuki z wentylacji kuchennej, to prawdopodobnie słyszysz klapkę, która się samoczynnie zamyka wraz z ciągiem wstecznym - słychać ją szczególnie przy silniejszych wiatrach, ale to już taki urok tego systemu raczej a nie usterka.
Powrót do góry
Łukasz
Moderator

PostWysłany: Wto Sty 28, 2014 12:57 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Tak, wiem że to tak działa.. można byłoby to jakoś wyciszyć Napewno nie będę tego zgłaszać. Tyle tylko, że w innym miejscu już ktoś o tym pisał, ja dopiero ostatnio to usłyszałem. Czy też zdałem sobie z tego sprawę, wcześniej też napewno było słyszalne, tylko nie zwracałem na to uwagi.
Powrót do góry
GCT

PostWysłany: Wto Sty 28, 2014 5:25 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

U mnie po staremu jak wiało z okien i gniazdek tak po poprzednim uszczelnianiu gniazdek dalej wieje. Na 8 okien 6 jest nieszczelna . Dzwoniłem w tej sprawie do spółdzielni ale kazali czekać na inspektora budowy który przyjdzie w piątek. Poza tym w kuchni zauważyłem ze z pod wylewki wieje w rogu przy panelach ale z tym sobie już poradziłem. Wieje również na włącznikach w kuchni które mam umieszczone na kominie. Najlepiej włączyć wszystkie wentylatory i wtedy sprawdzić szczelność gniazdek i okien. Dokładnie mam wszystkie usterki te same co w tamtym roku . Pęknięcia wylewki w garażu podziemnym to jedno a brak spadku i spływu wody do kratek to drugie. Część osób ma dobry odpływ a druga część zauważyłem ze ma kałużę i stojącą wodę na miejscu postojowym. Również to zgłaszałem w tamtym roku ale w tej sprawie pomimo zapewnień nikt się do mnie nie odezwał. Pęknięcia ścian pomijam bo sam sobie to lepiej zrobię.
Powrót do góry
Łukasz
Moderator

PostWysłany: Wto Sty 28, 2014 7:21 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Z tymi spadkami w garażu faktycznie coś jest nie tak. Nie to, żeby w ogóle go nie było, bo jakiś jest.. ale z pewnością wolałbym, żeby był większy. Jednak nie widzę, żeby coś z tym zrobili, zwłaszcza, że przez rok się nie zainteresowali tematem.

Ja pęknięcia na ścianie mam małe, dlatego też pewnie nie zgłoszę tego i kiedyś sam sobie to naprawie.
Powrót do góry
GCT

PostWysłany: Wto Sty 28, 2014 8:23 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Łukasz napisał:
Z tymi spadkami w garażu faktycznie coś jest nie tak. Nie to, żeby w ogóle go nie było, bo jakiś jest.. ale z pewnością wolałbym, żeby był większy. Jednak nie widzę, żeby coś z tym zrobili, zwłaszcza, że przez rok się nie zainteresowali tematem.

A zgłaszałeś im to ? Ja zgłaszałem i jak na razie nic ale moja cierpliwość się skończy w piątek jak przyjdzie inspektor budowy Smile
Powrót do góry
Łukasz
Moderator

PostWysłany: Sro Sty 29, 2014 1:09 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Nie, wtedy nie zgłaszałem... Rok temu myślałem o mieszkaniu, a garaż w ogóle wyleciał mi z głowy. Teraz o tym wspomnę, pewnie będzie to jedyna uwaga z mojej strony.. chociaż jeszcze się okaże, ponieważ będę na dniach szukałSmile

Tak samo zastanawiam się, już kiedyś Michał zwrócił na to uwagę i o tym wspominał.. przerwy między barierkami na schodami na klatce. W sumie to jest dziwnie zrobione, tam jest dość duża przestrzeń przez którą mogłoby spaść mniejsze dziecko.. moją mała kiedyś, jakby była mniejsza to możliwe, że by przeleciała (pośliznęła się na schodach). No ale to też taka rzecz, którą nie wiem jak estetycznie zmienić, pewnie się nie da.. ale przynajmniej przy innych blokach niech myślą o takich, a nie innych rzeczach. Uwagi wcześniejszych użytkowników powinni brać pod uwagę.. No, a może tylko się czepiamy:)
Powrót do góry
gypsy_king

PostWysłany: Sro Sty 29, 2014 5:36 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

A jak wygląda sprawa u Was Drodzy Sąsiedzi z farbą na klatkach schodowych? W klatce V, w bloku 3 pojawiły się purchle zaraz po malowaniu a teraz to już chyba w jednym miejscu odpada ta farba. Ja to zgłaszam, mam jeszcze jedno duże pęknięcie przez całą ścianę (w miejscu spoin cegieł), mam też zdaje się przemarzanie na nowych silikonach pod oknami - panowie położyli nowy silikon, ale wychodzi na to, że pod oknem brak jest pianki w niektórych miejscach (idealnie te miejsca na silikonie widać - po prostu zczerniał). Wieje z gniazdek to wiadomo. Sąsiadce piętro wyżej podobno tynk z sufitu w łazience odleciał - szczęście, że nikogo w tym czasie nie było w pomieszczeniu. Ja stoję na stanowisku, że trzeba zgłaszać wszystko, póki można - a co tam, dążmy do ideału Wink
Powrót do góry
GCT

PostWysłany: Sro Sty 29, 2014 7:41 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Również jestem za tym żeby zgłaszać wszystko . U mnie z tych 6 nieszczelnych okien w 4 wieje przez niedopasowanie uszczelki (regulować już się nie da żeby bardziej okno przyciągnąć jedyne co to dać grubsze uszczelki. Ale skoro ja za to już zapłaciłem kupując mieszkanie to nie uważam ze powinienem spółdzielni podarować i płacić ze swoich pieniędzy bo ktoś czegoś nie dopilnował. W 2 oknach wieje mi z miejsca miedzy parapetem a oknem wiec tak jak powyżej kolega napisał pod oknem przy parapecie nie dali pianki lub dali jej po prostu za mało. Jest to szczególnie zauważalne jak w mieszkaniu włączam wszystkie wentylatory na fula . Pomysł z tym silikonem miedzy parapetem a oknem to jest taka "sztuka" w lecie dawali nowy silikon na dzień dzisiejszy jest popękany.
Powrót do góry
Zaczarowana08

PostWysłany: Sro Sty 29, 2014 8:08 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jeżeli chodzi o przemarzanie, wianie spod parapetów to panowie w wakacje wiercili pod parapetami u nas i wpuszczali piankę, ale mieliśmy również pęknięcia obok futryn i wczoraj także zostało to zrobione w ten sam sposób. Do zrobienia zostały jeszcze pęknięcia, ale to dopiero po 3 roku użytkowania Smile Pianki poszło bardzo dużo.
Powrót do góry
Łukasz
Moderator

PostWysłany: Pią Sty 31, 2014 7:37 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ja też zauważyłem, że w dwóch oknach lekko wieje między samym oknem, a parapetem.. ale to tak delikatnie, przynajmniej na ten moment.

Wizyta gwarancyjna była już, tym razem w mniejszym składzie.. jak dla mnie lekkie olewatorstwo i dziwne podejście. Mam jednak to szczęście, że usterek nie wiele wiec też nie mam co się denerwować. Ale temat garaży całkiem zbagatelizowany.. dziury w wylewce są.. no to trudno, co da się zrobić.. spadków nie ma, trudno, już nic nie da się zrobić, trzeba sobie nosić gumowce.. no i tyle w tym temacie, po prostu...
Powrót do góry
gypsy_king

PostWysłany: Pią Sty 31, 2014 8:15 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

W takim razie, jeśli jest takie podejście do miejsc postojowych, to ja proponuje ich właścicielom wysunąć roszczenie do spółdzielni o obniżenie ceny miejsca postojowego z powodu jego wad. Myślę, że reakcja będzie już inna. Jakby ktoś miał problem ze zredagowaniem takiego pisma, to mogę pomóc. W końcu nikt Wam tych miejsc nie podarował, a zapłaciliście za nie bądź co bądź ciężkie pieniądze. U mnie nawet nie weszli sprawdzić tego, co zgłosiłem...
Powrót do góry
GCT

PostWysłany: Sob Lut 01, 2014 8:48 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

U mnie tez do tematu podeszli olewająco . Zglosilem usterki chciałem pokazac o co mi chodzi gdzie konkretnie wieje ale nawet nie chcieli do okien podejść tylko cos pozapisywali, na miejsce postojowe jak zglosilem brak spadkow i temat oświetlenia (lampa nad moim autem się nie zapala jak ide do niego , zapala się dopiero wtedy jak przejde się w strone bramy wyjazdowej a później zawroce z powrotem) Zglaszalem to w spoldzielni już dużo razy ale widać to tez maja gdzies . Czekam dwa tygodnie i pisze do nich pismo o wyznaczenie termunu usuniecia tych wszystkich usterek i odpowiedz pisemna , jeżeli ta nie będzie zadowalająca idę od razu do adwokata bo już mi się znudzilo to ich zwodzenie mnie.
Powrót do góry
swiety

PostWysłany: Sob Lut 01, 2014 11:20 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

^^ Spróbuj zgłosić to oświetlenie osobom pracującym na osiedlu. Ja zawsze mówię kobiecie która zajmuje się porządkiem w blokach i zawsze podejmuje temat.

Powiedziałem jej o spalonej żarówce na klatce - przyszli wymienić po 20 minutach.

W garażu bloku 8 naprawiali ostatnio całe oświetlenie, kilka dużych lamp nie świeciło - teraz wali po oczach aż miło.

http://inwestycje-rzeszow.pl/index.php

--------------------------------------------
Powrót do góry
GCT

PostWysłany: Sob Lut 01, 2014 12:31 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

To nie jest kwestia wymiany zarowki w moim przypadku tylko po prostu czujnikow ruchu jest za mało. Stojąc na moim miejscu postojowym czujnik mnie nie wylapuje musze się przejść w strone bramy wyjazdowej i później z powrotem wrocic do auta wtedy się zapala.
Powrót do góry
Łukasz
Moderator

PostWysłany: Nie Lut 02, 2014 6:42 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

A ta czujka, która Cię wyłapuje jak zmieniasz drogę do samochodu to jest daleko? Nie dałoby nic jakby trochę zwiększyć jej czułość? Na tych czujkach jest pokrętło zmieniające czas oświetlenia i chyba też czułość .. U mnie kiedyś to kiepsko działało, ale sami poprawiliśmy i teraz już jest całkiem nieźle jeśli chodzi o czas przez który jest włączone światło i ostatnio zauważyłem, że mniej muszę chodzić, żeby aktywować światło (a przynajmniej tak mi się wydaje). Drabina i spróbować, najwyżej nic to nie da i będziesz bawił się dalej ze spółdzielnią bo to rzeczywiście mało wygodne.
Powrót do góry
swiety

PostWysłany: Nie Lut 02, 2014 10:30 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

GCT mówisz o tej małej lampie nad miejsce postojowym? Jak dla mnie wiele światła one nie dają.

W bloku numer 8 światło w garażu od jakiegoś czasu świeci się chyba non stop - jak otwieram drzwi od klatki praktycznie cały garaż się świeci.
Powrót do góry
GCT

PostWysłany: Pon Lut 03, 2014 8:28 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Czujnik jest kilka miejsc postojowych dalej. Dokladnie chodzi mi o ta lampe nad miejscem postojowym. Może i swiatla dużo nie daje ale żeby dziecko zapakować do auta wystarczy , gorzej jak swiatlo gasnie i trzeba to robic jak jest ciemno. Jak dla mnie to sprawa tych czujnikow jest prosta tylko olewanie spoldzielni tego wszystkiego doprowadza do tego ze przez kilka miesięcy od zgłoszenia dalej nie jest tak jak powinno być.
Dzwonilem do nich w sprawie drzwi wejściowych do klatki już 3 x i 3 x przychodzili regulować bo te się nie domykaly. Po tych ich regulacjach jest tak ze jak drzwi otworzy się na fula i pusci to wtedy się domkną . Natomiast jeżeli się otworzy częściowo i pusci to drzwi się nie zamkna i do klatki dalej można wejść . Jak na razie nic nie słyszałem aby komuś cos z klatki zginęło a dużo jest wózków i jak komuś kiedyś zginie to wtedy pojawi się problem. Czy zadzwonię w tej sparwie 4 raz ? Oczywiscie ze tak. Zona mi mówi ze czepiam się i żebym nie dzwonił do spółdzielni bo nasze nazwisko już na pewno pamiętają jak co chwile im na cos zwracam uwagę. Dużo rzeczy i tak im nie zgłaszam takich jak pęknięcia na ścianie czy suficie , na to przyjdzie czas trochę później Smile
Powrót do góry
Łukasz
Moderator

PostWysłany: Sob Mar 08, 2014 7:28 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Też zwróciłem uwagę na te drzwi, ale zauważyłem też, że jak otwieram drugie to wówczas "zasysa" wejściowe i je zamyka:)

A jak tam światło w garażu. Ostatnio zwróciłem uwagę na swoje i już wiem na pewno, że jest lepiej. Nie muszę nigdzie iść, a wystarczy, że się poruszę i światło zapala się. W sumie jakby w jakimś miejscu nie dało się zwiększyć czułości, to można byłoby dorzucić jakąś czujkę, trzeba byłoby to na nich jakoś wymusić.. koszt też nie wydaje mi się jakiś wielki..
Powrót do góry
Sylwia

PostWysłany: Pon Sie 26, 2019 6:06 am    Temat postu: Może Cię zaciekawi... Odpowiedz z cytatem

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
GCT

PostWysłany: Sob Mar 08, 2014 8:21 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Swiatlo poprawili , drzwi wejściowe do klatki tez , ogolnie jest lepiej ale jeszcze nie zawsze się zamykają. Wchodzac do klatki otwierasz najpierw drzwi które nie zawsze się zamykają a następnie drugie które "zasysa" natomiast wychodząc z klatki nic nie jest w stanie już ich "zassać" Smile

Czujka taka to koszt ok 20-30 zl + kabel ok 1 zl za metr . Koszty wielkie nie sa i mysle ze spoldzielnia by jakos z tym sobie poradzila
Powrót do góry
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum « Staromieście Rzeszów » Strona Główna -> Staromieście Ogrody - Nasze Osiedle Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Strona 1 z 1
Skocz do: